Uspesi apatinskih atletičara na Kupu evropskih šampiona u Portugalu

Apatinski atletičari, članovi seniorske ekipe AK „Apatin“, predvođeni Goranom Čegarom, nastupili su 6. februara na Kupu evropskih šampiona u krosu. Kup je održan u Oeirasu, u predgrađu Lisabona.

Na ovom prestižnom takmičenju, ostvarili su sledeće rezultate.

U ekipnom plasmanu osvojili su 28. mesto, a u pojedinačnoj konkurenciji najbolji je bio Đuro Borbelj, koji je osvojio 79. mesto; Mirko Mauna osvojio je 102. mesto, Aleksandar Stajić i Miroslav Pešić osvojili su 108. i 109. mesto. Seniorska trka na 10 kilometara održana je u nedelju, a okupila je takmičare iz 31 evropskog kluba, a takmičilo se gotovo 120 učesnika.

Ovaj nastup na najjačem klupskom takmičenju u Evropi, veliki je uspeh koji daje podsticaj za dalji rad i razvoj atletskog sporta u opštini Apatin. Ekipa AK „Apatin“ vraća se iz Portugala 8. februara u ranim jutarnjim časovima.

Izvor: 025info